Новини

Всеки четвъртък ще има Голям протест в Хасково

Голям протест ще има всеки четвъртък в Хасково, обявиха тази вечер организаторите на недоволството. Ежедневните протести с настояване за оставките на Бойко Борисов и главният прокурор Иван Гешев остават. Протестите ще са от 19 часа, а мястото е на централния площад.

Гражданите, събрали се тази вечер, бяха по-малко от снощи. Те отново потвърдиха, че ще се събират до изпълнение на целите.

Пред хората организаторите говориха за експертизата на изтеклия на 12 юли аудио запис с гласа на Бойко Борисов. Те цитираха евродепутатът Елена Йончева, която по-рано днес съобщи, че експертиза е показала, че записът е автентичен.

Освен това бе обяснено, че е отправено писмо да всички 1 800 прокурори в България и най-вече тези от Софийска градска прокуратура, за да се види дали ще се намери един обвинител, който да образува проверка или разследване срещу Иван Гешев. В писмото имало конкретни данни.

След това хората тръгнаха на шествие и блокираха движението по бул. „Освобождение“ до бул. „Илинден“.