Спорт

Берое отново финалист за купата на България по баскетбол

Защитаващият трофея си тим на Берое (Стара Загора) разгроми Шампион 2006 (София) с 56 точки разлика – 83:27 точки и се класира за финала на турнира за Купата на България по баскетбол за жени. Финалната четворка на надпреварата се провежда в столичната зала „Триадица“.

Старозагорки започнаха двубоя със серия от 13:0 и доминираха до края. На почивката Берое водеше с 36:11, а преди финалните десет минути имаше преднина от 54:18.
В последната четвърт възпитаничките на Татяна Гатева направиха серия от 19:0, спечелиха с 29:9 и стигнаха до крайния успех с 83:27.

За Берое в игра влязоха всичките 12 баскетболисти и се разписаха, като само две състезателки останаха на терена повече от 20 минути. Преслава Колева беше най-резултатна с 15 точки за 20 минути, 13 точки и 9 борби добави Сара Буут, а с 10 точки завърши Стефани Пендова.

За столичанки най-полезна беше Микаела Дамянова с 10 точки и 6 борби. Баскетболистките на Шампион 2006 вкараха само 18% от стрелбите си днес.

Така Берое ще спори за трофея с Монтана 2003 за четвърта поредна година, а в мача за бронза един срещу друг излизат Славия и Шампион 2006. Финалът и срещата за третото място са днес в зала „Триадица“./БНР/

Снимка: БК Берое