Спорт

България загуби от Сърбия в баскетболна квалификация

Националният отбор на България по баскетбол за жени отстъпи от европейския шампион Сърбия с 76:102 в мач от квалификациите за ЕвроБаскет 2023. Възпитаничките на Стефан Михайлов приключиха участието си в квалификационния цикъл, инкасирайки четири поражения. Сърбия заема първото място с четири победи, а Хърватия остава на втората позиция.

Двубоят в „Арена Самоков“ започна равностойно като в първите минути резултатът бе равен при 11:11, а в края четвъртата резултатът бе 22:22. Втората четвърт също бе изключително равностойна, а в края Сърбия успя да дръпне с пет точки разлика при 44:39.

Третият период започна със серия от 17:8, с която Сърбия поведе с 14 точки разлика, а в края България отстъпваше с 63:74. Гостите показаха страхотна игра в последния период, спечелвайки го с 28:13.

Ивон Андерсън завърши с 25 точки и 9 асистенции за Сърбия. Тина Краишник добави 18 точки и 7 борби, а Александра Цървендакич се разписа с 18 точки.

Борислава Христова поведе колоната за България с 20 точки. Гергана Иванова прибави 14, а Радостина Христова се отличи с 10 точки./БНР/