Спорт

България започна със загуба на европейското по бадминтон

България загуби от Германия с 2:3 в първия си мач от група „Б“ на Европейското първенство по бадминтон за смесени отбори. Домакин на надпреварата на осемте най-силни тима на Стария континент е френският град Ер-сюр-ла-Лис.

В отделните срещи за българския тим успехи постигнаха Калояна Налбантова срещу Ивон Ли с 21:15, 21:18 за 35 минути на единично жени и на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева срещу Стине Кюсперт и Емма Мощински с 21:10, 21:10 за 29 минути.

При мъжете Димитър Янакиев загуби от Кай Шефер с 11:21, 10:21 за 33 минути, а на двойки Иван Русев и Илиян Стойнов отстъпиха пред Джоунс Ралфи Янсен и Марвин Зайдел с 9:21, 16:21 за 28 минути.

След първите четири мача резултатът беше равен – 2:2 победи, но на смесени двойки германците Марк Ламсфус и Изабел Лохау спечелиха срещу Илиян Стойнов и Христомира Поповска с 21:4, 21:11 за 22 минути и осигуриха крайната победа на своя тим.

Днес от 16.00 часа България ще играе срещу домакините от Франция, а Германия излиза срещу Нидерландия.