Спорт

България с трета загуба на европейското по волейбол

Отборът на България допусна трета последователна загуба по време на европейското първенство по волейбол при жените. В третата си среща от груповата фаза на турнира в Анкара българките, водени от селекционера Иван Петков, отстъпиха с 1:3 гейма (21:25, 11:25, 25:20, 18:25) срещу домакина Турция.

Домакините имаха превъзходство в първите две части и поведоха в резултата след по-силно представяне в нападение. България се върна в двубоя след 25:20 в своя полза в третия гейм, но класата на Турция изигра решителна роля в третата част на срещата, която продължи близо два часа. Грешките от начален удар за българския тим продължиха и това допълнително помогна на Турция да победи.
Най-резултатна за България стана Гергана Димитрова с 10 точки, а по 9 точки добавиха Елица Василева и Мира Тодорова.

За турския отбор Еда Дюндар се отличи с 15 точки.
Във вторник българките ще играят срещу Гърция в четвъртия си мач от група „А“ на Евро 2019.