Спорт

Девето място за Станимир Беломъжев в спринта на СП в Естония

Станимир Беломъжев се класира на 9-то място в спринта на световното първенство по ски ориентиране, което започна днес в Естония. Световният ни шампион за 20217 година преодоля дистанцията от 3 290 метра за 18 минути 36 секунди. Победител в дисциплината с време 16 минути 59 секунди е състезаващият се под неутрален флаг Владислав Киселев.

При жените Андрея Дяскова завърши на 29-та позиция с време 19 минути 48 секунди. Най-бърза по дистанцията от 2 760 метра беше представителката на домакините Дейзи Кудре с време 15 минути 22 секунди.

Надпреварата в Естония е първата в този спорт след прекъсване от над една  година заради пандемията от  Covid-19. Това е и причината всички световни купи да бъдат отменени.

Утре шампионатът на планетата продължава с преследването. Дисциплината е включена за първи път в програмата на световно първенство./БНР/