Спорт

Ивет Лалова спечели златото на 100 метра на Балканиадата в Правец

Първата дама на леката ни атлетика Ивет Лалова триумфира със златен медал на Балканиадата в Правец. Българката финишира първа на 100 метра с време 11:23 секунди.

Това е и четвърта титла за Лалова от балкански шампионат. Втора с 11:25 секунди е Диана Вайсман от Израел. Другата представителка на България Инна Ефтимова завърши трета с 11.56 сек.

Специално да наблюдава бягането на Ивет на стадиона пристигна Христо Стоичков. На трибуните бяха още президентът на световната централа Себастиан Коу и бившият световен рекордьор в овчарския скок Сергей Бубка.

Сред спортния елит бе и живата легенда в скока на височина Йорданка Благоева и още много знаменитости.

Малко преди това Йоло Николов спечели първия медал за България в Правец. Той се пребори за сребърното отличие на 5000 метра с време от 14:52:01 минути.

Източник: OFFNews.bg