Спорт

Йосиф Миладинов е на полуфинал в Токио

18-годишният пловдивчанин Йосиф Миладинов се класира за полуфиналите на 100 метра бътерфлай на олимпийските игри в Токио. Днес той преплува дистанцията 51.28 сек, което му даде право да участва на полуфиналите утре.

Другият ни представител в дисциплината Антъни Иванов отпадна в сериите. Той финишира трети с 52:25 секунди, което му отреди 29-ото място в крайното класиране.

Стойка Кръстева се класира на четвъртфинал в боксовия турнир на олимпийските игри в Токио. В категория до 51 килограма българката се наложи над Вирджиния Фукс от Съединените щати с пълно съдийско единодушие – 5-0 гласа.

А Антоанета Костадинова е на трето място в квалификациите на дисциплината 25 метра пистолет след точна стрелба на олимпийския турнир по спортна стрелба в Токио.