Спорт

Кузманов се класира за четвъртфиналите на двойки в Барселона

Българинът Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в испанския град Барселона с награден фонд 44820 евро. Кузманов и Теймураз Габашвили (Русия) победиха участващите с „уайлд крад“ представители на домакините Алехандро Моро Каняс и Жауме Пла Малфейто с 6:3, 6:2 след час игра.

Те пропиляха ранен пробив аванс, но след 3:3 взеха осем от следващите девет гейма по пътя си към успеха. Така на четвъртфиналите утре Кузманов и Габашвили ще се изправят срещу словаците Филип Хорански и Алекс Молчан.

Втората ракета на България Кузманов ще изиграе в четвъртък и мача си от втория кръг на сингъл срещу поставения под номер 4 Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина).