Спорт

Мария Мицова ще играе за титлата на турнира по бадминтон

Четвъртата поставена Мария Мицова се класира на финала на международния турнир по бадминтон в София от категория Интернешънъл чалънджър.

Националката се наложи над №2 в схемага Алийе Демирбаг от Турция с 21:18, 21:12 след 34 минути игра в зала „Европа“ и стигна до мача за титлата без загубен гейм.

Левичарката от Русе започна уверено срещата и задължителната пауза дойде при резултат 11:8 точки за нея. Туркинята успя да изравни при 14:14 и след това да поведе. Последваха още няколко изравнявания, докато Мицова не стигна до два геймпойнта при 20:18 и веднага реализира първия, за да затвори частта след 16 минути игра.

В следващата българката започна със серия от пет поредни точки до 5:1. Почивката дойде при 11:6 за Мария. Доминацията на националката продължи и тя увеличи преднината си. При 20:11 Мицова имаше девет точки за спечелване на двубоя и успя при втората възможност.

На финала утре тя ще играе срещу водачката в схемата Неслихан Игит от Турция.

Източник: БНР Снимка: tennis24.bg