Спорт

Финалите на ученическите игри по футбол се играха в Хасково днес

Футболните отбори 5-7 клас на ОУ „Св. Иван Рилски“ и ОУ „Св. Климент Охридски“ спореха за първото място в Общинските ученически игри днес. Финалът, игран на терена на стадион „Младост“ в Хасково, беше спечелен в труден и атрактивен двубой от отбора на ОУ „Св. Климент Охридски“ с 4:2.

Купите на шампиона и вицешампиона връчи заместник-кметът на Община Хасково Мария Вълчева. Веднага след това започнаха мачовете за определяне на първите три отбора в ученическия шампионат за 8-10 клас. За третото място спорят СУ „Св. Паисий Хилендарски“ и ПГМЕТ „Стойчо и Кица Марчеви, а за първо-второ място един срещу друг излязоха ПГДС „Цар Иван Асен Втори“ и ПМГ „Акад. Боян Петканчин“.  Футболистите на Царската гимназия победиха с 4:0 и заслужиха купата на шампионите при 8-10 клас. Втори остана отборът на Природо-математическата гимназия, трети са футболистите на СУ „Св. Паисий Хилендарски“. При най-големите, 11-12 клас, шампион стана отново отборът на ПГДС „Цар Иван Асен II“.

В Общинското ученическо първенство по футбол участваха 11 училища във възрастова група 5 – 7 клас, 8 училища при 8 – 10 клас и 3 училища 11 – 12 клас.

Ученическите ученически игри продължават с първенството по баскетбол от 15 – 18 ноември 2022 година в спортна зала „Дружба“, град Хасково.