България

Започна акция „Зима“

От днес започва традиционната кампания акция „Зима“, която ще продължи до края на месеца. До март догодина всички автомобили трябва да бъдат оборудвани с гуми, предназначени за зимни условия или такива с дълбочина на протектора не по-малко от 4 мм.

Първата част започва от 1 до 10 ноември и ще бъде насочена към водачите на велосипеди, на каруци, на индивидуални електрически превозни средства, на малогабаритна селска техника, като ще се обърне внимание на изправността на светлините им, на сигнализацията им и регистрацията им, допълни той.

Втората част от акция „Зима“ ще бъде насочена към поведението на пешеходците и толерантността на водачите на превозни средства при осигуряване на предимство на пешеходците. Той припомни начина на движение на организираните групи от деца по тротоарите – съпроводени от двама пълнолетни, а първото и последното дете трябва да са облечени и със светлоотразителни жилетки.

Третата част на акцията е насочена към техническата изправност на автомобилите, гумите и осветителните им системи.