Спорт

Ботев (Пд) завърши с победа лагера в Турция

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 3:0 Кизил-Жар от Казахстан в третата си и последна контрола от лагера си в турския курторт Алания.

През първата част нямаше голове. „Жълто-черните“ започнаха по-агресивно втората и в 57-ата минута Александър Тонев откри резултата с удар от границата на наказателното поле.

„Канарчетата“ удвоиха резултата само минута след първото попадение. Никола Илиев стреля силно, вратарят на съперника изби, а след добавка на Антонио Вутов топката премина за втори път в мрежата на Кизил-Жар.

В 67-ата минута Антонио Вутов отбеляза третия гол във врата на съперника фиксирайки крайното 3:0 в полза на Ботев. В предишните мачове „канарчетата“ загубиха от украинския Олександрия с 0:4 и победиха руския ФК Чайка с 3:0.

Стартовият състав на Ботев: Янко Георгив, Станислав Работов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Джонатан Перейра, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Антонио Вутов, Станислав Шопов, Никола Илиев, Александър Тонев.

Източник: БНР Снимка: ПФК Ботев-Пловдив