Спорт

Сестри Стоеви започнаха с победа в Бали

Петите поставени Габриела и Стефани Стоеви започнаха с победа участието си на турнира по бадминтон от категория Супер 750 в Бали, Индонезия, който е с награден фонд 400 хиляди долара.

Хасковлийките преодоляха представителките на домакините Мелани Мамахит и Триола Надия с 21:13, 21:9 след 39 минути игра.

Индонезийките взеха преднина в началото, но двукратните европейски шампионки Стоеви изравниха при 9:9 точки. Постепенно сестрите от Хасково наложиха волята си и поведоха в резултата с 18:12 след шест поредни спечелени разигравания. Стигна се до 20:13 и 11-ите в световната ранглиста българки реализираха още първия си геймпойнт след 19 минути игра.

Втората част премина изцяло под диктовката на Габриела и Стефани. Задължителната почивка дойде при резултат 11:6 в тяхна полза. Преднината на Стоеви продължи да расте и при 20:9 те стигнаха до 11 поредни мачпойнта и приключиха срещата при първия.

На осминафиналите сестри Стоеви очакват победителките от двубоя между японска и южнокорейска двойка./БНР/