Спорт

Биатлонистът Владимир Илиев спечели приза „Спортист на 2019 г.“ на България. Той завоюва първи исторически медал за мъжкия биатлон на световно първенство – сребърен, в индивидуалната дисциплината на 20 км в Йостерзунд (Швеция) в началото на годината. Призът Владимир илиев спечели снощи, когато бе и церемонията.

Ивет Лалова-Колио завърши на второ място в класацията. След нея в анкетата се нареди тенисистът Григор Димитров.

За „Треньор на годината“ бе избрана Весела Димитрова, която направи изключително успешен сезон за ансамбъла в художествената гимнастика. Точно възпитаничките й пък за трета година спечелиха приза за отбор на годината.

Християн Стоянов спечели приза „Спортист с увреждания“. 21-годишният лекоатлет стана световен шампион в категория T46 на 1500 метра бягане с европейски рекорд и рекорд на първенствата.

снимка: OFFNews.bg