Спорт

Балкан взе нрета поредна победа за Купата на ФИБА Европа

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна трета поредна победа в група „D“ на европейския клубен турнир по баскетбол за Купата на ФИБА Европа. Пред публиката играчите на Тони Дечев спечелиха срещу Керавнос (Кипър) след продължение с 85:76 (19:17, 18:18, 21:13, 13:23, 14:5). Редовното време завърши 71:71.

Българският шампион е лидер в класирането с пълен актив от 6 точки след третия кръг.

Двата отбора изиграха равностойно първенство полувреме, след което Балкан водеше с 37:35.

В третия четвъртък домашните започнаха да натрупат преднина и тя достигна 58:46 след кош на Николаос Дипларос 51 секунди преди края.

Гостите обаче не се предадоха, изиграха силна в четвъртък и намалиха пасива до само 2 точки при 68:70. 24 секунди преди сирената те дори направиха обрат 71:70 след кош и наказателен удар на Титъс Робинсън. Домакините изравниха след точен фаул на Николаос Дипларос 4.3 секунди преди края и се стигна до продължение.

В добавените пет минути играчите на Тони Дечев доминираха, повели с 82:76 и с тройката на Николай Грозев почти със сирената спечелиха с краен резултат 85:76.

Павлин Иванов беше най-резултатен за успех с 29 точки. Дипларос добави 21 точки и 8 асистенти, с 11 точки завърши Калвин Годфри.