Спорт

Хасковските сестри Стоеви с победа в Бали

Европейските шампионки Габриела и Стефани Стоеви започнаха  с победа участието си в на турнира по бадминтон от сериите Супер 1000 в Бали (Индонезия) с награден фонд 850 хиляди долара.

Българките, които са пети поставени в схемата, надделяха над представителките на Индия Ашвини Понапа и Сики Реди с 29:27, 21:18 за 54 минути.

Сестри  Стоева показаха характер в края на първия гейм, спечелвайки три поредни точки, за да поведат в резултата. Във втората част българките поведоха с 20:17 и без проблеми затвориха мача.

Следващите съпернички на Габриела и Стефани ще са  Мън Еан Ли и Чън Вън Яп от Малайзия.“Добри новини от днес.Успяхме да спечелим първият си мач днес, който не беше никак лесен. Щастливи сме от играта, която показахме и сме готови за утре. Благодарим на всички за подкрепата“, написаха в социалните мрежи сестри Стоеви./БНР/